Çalışma alanım

Kategori: Hayat | 0

Bu sabah instagram hikayemde paylaştığım gibi oğlum yapbozlarıyla dikiş masama kurulmuştu ve bir anda masamın yan tarafındaki köşeye eski ahşap masamla bir ilham köşesi oluşturmak aklıma geldi.

Bir anda diyorum ama aslında geçenlerde okuduğum “Bir Sanatçı Gibi Araklayın” isimli kitapta tavsiye edilen iki masayla çalışma tekniği nedeniyle zaten zihnimin kıvrımlarında olan bir fikrin yüzeye çıkmasıydı bu. Özetle yazar iki masanın birini elle yapılan işler için, fikri, projeyi artık her neyse inşa etmek için kullanıp diğer masayı biten projeyi bilgisayara, internet ortamına aktarmak için yani teknolojik kısım için kullanmayı tavsiye ediyor. İlk aşamada elleri kullanmak önemli, çünkü bilgisayarda yaptıklarımızı hemen silip düzenleyebiliyoruz, oysa kağıt üzerinde sonsuz bir olasılıklar denizi bizi bekliyor 🙂 Üretkenlik, ilham gibi konularda yardıma ihtiyacınız varsa daha fazla uygulama için bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Eskiden çizimlerimi bilgisayar ortamında yapıyordum ancak bir süredir elle çizim konusunda ilerlemeye çalışıyorum. Çiziyorum, suluboyayla renklendirip bunu dikersem nasıl olur diye görmeye çalışıyorum. Örneklerini daha sonraki postlarda paylaşacağım bu işlem için bu küçük sevimli köşe bence çok ideal oldu.

Kullandığım masa babamın eşimin bekar evine set üstü ocak koymak için yaptığı emektar masamız. Yıllardır üzerinde ürünlerimin fotoğrafını çektiğim, görsellerimin çoğunda olan ama hiç ses etmeyen sessiz kahraman 🙂

Dikiş masam da hemen yanda pencerenin önünde yer alıyor. Dikiş dikerken hemen karşımda uçsuz bucaksız gökyüzünü görmek, aydınlık bir alanda çalışmak, güneşli günlerde ikindi vakti masama yansıyan ışık, ahhh… Betonarme bir ortamda küçücük bir odanın bir köşesinde olsam da şükredecek ne çok şey var.

İnşallah çok yakında yeni dikiş projeleriyle burada olacağım. Lütfen takipte kalın, benimle iletişime geçmekten, yorum yazmaktan çekinmeyin. Birilerinin burayı okuduğunu bilmek beni çok motive ediyor:)

Sevgiler

Özlem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir