Çit kuşu ve menekşe

Kategori: Çerçeveler, Neler Diktim? | 2

Çok sıcak bir gün olacağı konusunda uyarmışlardı, öyle de oldu. Hiçbir ev işi yapmamak konusunda kendime söz verdim ben de. Ne sildim ne süpürdüm ne de pişirdim. Böyle olunca gün hayli uzun oluyormuş meğer. 30 IQ gerektiren yaz dizilerine bile sardım ama vakit geçmedi. Tek çare üretimdi.

Elimde buzlu filtre kahvemle atölyeme doğru süzüldüm. Şöyle yormayacak, hafif ama keyifli bir iş düşündüm. Yalıçapkını projesinden sonra atık ambalaj üzerine aplike çalışmanın tadı damağımda kalmıştı. Hemen bir kutu alıp başladım çizmeye, kesmeye, dikmeye. Hemen dediğime bakmayın, tamamen ağır çekimde oldu bunların hepsi.

Tübitak’ın çiçek kartlarından menekşeyi, kuş kartlarından çıtkuşunu seçtim. Basitçe çizdim, beyaz pamuklu kumaşa aktardım. Aslında renkli kumaştan her zamanki gibi aplike edecektim ama kumaş seçme aşaması çok zorladı beni. Beyaz kumaşı suluboyayla renklendirme fikri bu zorlanma neticesinde ortaya çıktı 🙂

Beyaz kumaştan çıtkuşunu ve menekşeyi kartona yerleştirdim. Siyah iplikle detayları da ekleyerek diktim. Sonra suluboyayla bir güzel renklendirdim. Alt kısma da bir nota sayfasından kağıt yırtıp ekledim. Bence güzel bir doku kazandırdı.

Tekstil yüzeylerde suluboya kullanmak elbette mantıklı değil. Yıkanırsa akar gider. Ama nasılsa kartona dikiyorum yıkanma ihtimali yok diye düşünerek suluboyayla baya eğlendim.

Ve evet hava halen çok sıcak. Ben sıcak havalarda düşünme melekelerimi bile kaybeden biri olarak böyle bir günde böyle bir ürün ortaya koyduğum için kendimi takdir ediyorum ve yazımı bitiriyorum.

Okuduysanız yorum bırakırsanız sevinirim. Orada birileri var mı merak ediyorum. Halen blog okuyan koca yürekli birileri 🙂

Sevgiler

Özlem

2 Responses

  1. Betül

    İyi ki yazmışsınız bu yazıyı, instagramdan takip etsem de blog sayfasının yeri ayrıdır ❤️

    • özlemistan

      Çok teşekkür ederim Betül Hanım, mutlu ettiniz beni☺️☺️☺️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir