Bardak altlığı meselesi

Kategori: Bardak altlıkları, Neler Diktim? | 0

Merhabalar,

Nisan ayında diktiğim şirin bir bardak altlığı bu. Dikiş dikmeye vakit kalmıyor, zaten makinem de bozuk deyip her şeyi bıraktığım bir dönemdi. Ama dikme isteğim baskın geldi, makineyi çalıştırdım ve çok vakit almayacak bir şey dikeyim derken Zeriano‘nun bardak altlarından birini denemek istedim. Çok fazla ölçüp biçmeden, gelişigüzel diktiğim bir parça oldu.

Yeni şirin bardak altlığımı instagramda böyle paylaşmıştım. Şifa niyetine derken ciddiydim, gerçekten dikiş dikmek ruhuma çok iyi geliyor.

Aplike tekniğiyle daha önce de bardak altları dikmiştim. Küçük parçalar olduğu için nispeten kolay ve inanılmaz keyifli oluyor bunları dikmek.

İlk diktiğim bardak altlıkları şöyleydi:

Daha sonra da şunları diktim ve halen evde kullanıyorum. Duvara asılabiliyor olmaları bence çok güzel fakat şu an her parçasını evde keyif yaptığım bir köşeye bıraktım. Elimde fincanımla gittiğimde hemen kullanıma hazır oluyor 😀

Bunları da büyük bir keyifle dikmiştim ve sonuçtan çok memnun kaldım:

Kumaştan bardak altıkları dikerken ister istemez bunlar şimdi çay kahve lekesi olacak acaba mantıksız bir iş mi yapıyorum diye düşündüm. Yine de yaptım ve hem evde kullanıyorum hem de arkadaşlarıma hediye ettim. Leke oluyor mu? Evet. Ama bana göre leke=yaşanmışlık 🙂 Neticede yıkayıp yıkayıp kullanmaya devam ediyorum. Çayımı ya da kahvemi böyle şirin, sıcacık, yumuşak bir yüzeyin üzerine bırakmak bana çok iyi hissettiriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bu kadar emek verilmiş bir şey asla çay kahve bardağının altına konulmamalı yada daha da fenası bu ürün üretilmemeli mi dersiniz acaba 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir