Kumaşla portre diktim

Kategori: Neler Diktim? | 0

Bugüne kadar pek çok şey diktim, bazen -sipariş aldığım dönem- kendimi çok tekrar ettim, bazen de farklı teknikler denedim. Çok şükür sizlerden her zaman güzel dönüşler aldım. Tekrar sipariş almaya başlasam eminim ki yine talepler olacaktır, bunu gelen mesajlardan anlayabiliyorum. Ancak bir süredir farklı denemeler yapmakla meşgulüm. Aklımdan geçenleri çok fazla ortalığa dökmüyorum ama son zamanlarda yaptığım her şeyin arka planında oldukça yoğun bir zihinsel süreç var. Bir projeyi kafamda tamamlamadan fiile dökemiyorum malesef. Şu an yapmak istediğim şey ise kendi çizgimi bulana kadar sürekli denemeler yapmak ve bu da zaman alacak gibi görünüyor.

Kumaşla portre yapmak da bu bağlamda çok istediğim ama bir miktar çekindiğim bir işti. Kolay değil çünkü, kumaşı bırakın insan yüzünü kalemle çizmek bile kolay değil. En azından benim gibi özel bir resim yeteneği de resim eğitimi de olmayan biri için.

Neyse efendim bir gün arkadaşım Derya instagram hikayesinde üzerinde Brooklyn yazan sarı bir bere, bir çift beyaz top küpe, beyaz güneş gözlüğü ile fotoğrafını paylaştı. Buraya eklemeyeceğim ama instagramda görebilirsiniz. Belki onun için sıradan eğlencelik bir fotoğraftı ama ben bu görünüşe bayıldım ve dikmek üzere hemen ekran görüntüsü aldım. Çizdim, kestim, diktim, kartpostal haline getirdim ama gerçekten kolay olmadı. İlk kez portre yapıyordum ve teknik olarak karar veremediğim, durduğum yerler çok oldu. Doğru bir iş yapıyor muyum diye de çok sorguladım. Ya Derya hoşlanmazsa diye düşündüm. Yani son halini alması oldukça uzun sürdü ve en sonunda bu hafta Derya’ya gönderebildim.

Deryacığımın haberi yoktu tabii ki tüm bu süreçten. Bu yüzden tepkisini görmek için paketi açarken video çekmesini rica ettim 🙂 Şu an bu satırları yazarken bile hala gülümsüyorum inanın. Çok şaşırdı, çok güldü, ben de güldüm. Sonuçta eğlendik.

Ben süreçten çok keyif aldım, yeni bir şey denemiş oldum (Kendi akışım içerisinde yani, icat etmedim tabii ki) Güzel dönüşler de aldım. Mutluyum, huzurluyum. Yeni projelere yelken açabilirim artık 🙂

Derya burayı okuyorsan sana sevgilerimi gönderiyorum tekrar 🙂

Okuyan herkese de sevgiler tabii ki 🙂

BAşka bir projede buluşmak dileğiyle

Esen kalın efenim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir