Beyaz Tavşan’ı Takip Et!

Kategori: Neler Diktim? | 0

Merhabalar,

Instagram sayfamı takip edenler bir süre önce paylaştığım Beyaz Tavşan çalışmamı görmüşlerdir. Benim için önemli bir çalışma olduğu için burada da olsun istedim.

Geçtiğimiz yıl sevgili Tuğba Coşkuner instagram sayfasında meşhur Alice Harikalar Diyarında kitabının Everest yayınlarından çıkan açıklamalı özel baskısını “herkese tavsiye dostlara emir” notuyla paylaşmıştı. Kendisiyle tanışmışlığım olmadığı halde bu notu üzerime alınıp kitabı hemen satın aldım ve kitaplığıma ekledim. Çünkü Tuğba Hanım sosyal medya dünyasında gerçekten muhabbet beslediğim, tavsiyelerine mümkün mertebe kulak kesildiğim, yazılarını keyifle okuduğum müstesna kişiliklerden biri.

Kitabın kapağına, resimlerine, fontuna, sayfa düzenine, rengine kısacası her detayına hayran kaldım. Çocukken Alice’i okumuş muydum hatırlamıyorum ama aklımda hikayeden ufak tefek detaylar kalmış. Açıklamalarda verilen detay bilgiler ise hikayeye bambaşka boyutlar, açılımlar katıyor. Bu da kitabı çok çok ilginç kılıyor benim gözümde.

İşin teknik kısmı yazarken gayet tekdüze olmasına karşın çalışma son derece heyecanlı oldu benim için. Krem-bej tonundaki kumaşlardan bir arka plan tasarladım. Üzerine tavşanı çizip alışık olmadığım bir teknik kullanarak aplike yapmadan direkt tavşan resmini diktim. Önce ana hatlar, sonra detaylar, gölgeler filan derken bence farklı ve hoş bir çalışma oldu. Bir ağaç dalına bağlanmış jüt iplikle duvara asılacak şekilde dikim işlemini tamamladım.

Bu çalışmayı 6 yaşındaki oğlumun süper kahramanı, ülkemizin değerli akademisyenlerinden fizik profesörü sayın Burçin Ünlü’ye hediye etmek üzere yaptım. Hikayesi uzun ve bizim için çok önemli, bir o kadar da kıymetli.

Bu eseri kendisini bildiklerini öğretmeye adamış, kalbi sevgiyle dolu insanlara ithaf ediyorum. İçimden geldi 🙂

Sevgiyle kalın

Özlem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir