Sen de çiz etkinliği ve “Güvercinli Çocuk”

Kategori: Neler Diktim? | 0

2021 yılının son günlerini çok tatlı bir heyecanla geçirdim. Önce kısaca sen de çiz etkinliğini anlatayım. TRT 2, Instagram’da zaman zaman ünlü tablolardan birini seçerek “sen de çiz” etkinliği yapıyor. Katılımcılar seçilen tabloyu kendi üslubunca yorumlayıp TRT 2’yi etiketleyerek kendi sayfalarında paylaşıyorlar. Verilen süre bittiğinde TRT 2 katılanlar arasından seçtiği 10 çalışmayı kendi sayfasında paylaşıyor ve etkinlik tamamlanıyor.

Bir süredir ünlü bir tabloyu kumaşla resmetmek istiyordum ama henüz bir seçim yapıp eyleme geçirmemiştim bu düşüncemi. 2021 Aralık ayında TRT 2, sen de çiz etkinliği için Pablo Picasso’ya ait “Güvercinli Çocuk” isimli eseri ilan etti. Esere baktığımda direkt olarak kumaş versiyonu gözümün önüne geldi. Süre yanlış hatırlamıyorsam 3 gündü. Ben de hemen çalışmaya başladım.

Çizdim, kumaş seçtim, kestim, yanlış kestim, tekrar kestim, diktim derken büyük bir heyecanla çalışmayı tamamladım ve paylaştım. Evet heyecanlıydım ama çalışmamın seçileceğini düşünmüyordum. Çünkü bu bir resim etkinliği idi, yani bildiğimiz manada boya, fırça veya dijital versiyonları ile yapılan eserler olmalı diye düşünüyordum. 4. Günün akşamında nihayet sonuç açıklandı ve seçilen 10 eserin içindeydim, hem de ilk sırada, TRT 2’nin instagram sayfasında. Allah’ım ne mutluluk, günlerce bu olayın etkisinden çıkamadım. Belki insanlık için çok küçük ama benim için muazzam bir olaydı.

Televizyon izleme alışkanlığım yok ama TRT 2 bir televizyon kanalından çok daha fazlası bence. O yüzden mutluluğum çok büyük. Her gün bir doz TRT 2 herkese iyi gelir 🙂 İzleyin izlettirin 🙂 diyerek yazıyı bitiriyorum efendim.

Esen kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir