“Kız Kulesi” Kasnak Pano

Kategori: Kasnak panolar, Neler Diktim? | 4

kız-kulesi

Bir süredir aklımda olan “kasnak pano” projesini nihayet hayata geçirdim, hem de çok hayırlı bir iş için.

Çok şükür sancılı, sıkıntılı bir arkadaş grubumuz var. Savaş, baskı, zulüm nedeniyle yerinden yurdundan çıkıp yollara düşen, aç-açıkta, dul, yetim kalan insanların derdiyle dertlenen bir grup.

Oturduğumuz yerde üzülmenin reel bir faydası olmadığından bir süredir “Biz ne yapabiliriz” diye kafa yoruyorduk, “aktif iyi” olmak adına… ilk fikir kimden gelmişti hatırlamıyorum ama bir “toka projesi” gündeme geldi. Aslında yeni bir proje değil. Elimden gelen blogunun sahibi Zeynep ve arkadaşları daha önce Afrika’da su kuyusu açtırabilmek için toka yapıp satmışlar. Allah hepsinden razı olsun. Zeynep bize de önderlik etti, malzeme aldık, toplandık, Zeynep tokaların nasıl yapıldığını anlattı, herkese malzeme dağıtıldı ve toka üretimi başladı…

Bu arada sadece toka olmasın bu kasnak panolardan da yapalım istedik, şimdi iki koldan çalışıyoruz, tokacılar ve panocular olarak. Gelirimizi İHH yoluyla Suriyeli yetimlere aktaracağız inşallah, Rabbim kabul buyursun. Hedef kitlemiz küçücük meblağlarla hayır işlemek isteyen ulaşabildiğimiz herkes.

Fotoğraflarını çekme fırsatı bulunca tokaları da buradan paylaşacağım inşallah, tabi diğer kasnak panoları da.

Bunları neden anlatıyorum? Takdir edilmek için değil elbette. Şunu söylemek için: Grubumuzda herkesin işi-gücü, sorumlulukları, eşleri, çocukları var ve toka yapımı çoğumuz için yeni öğrenilen bir iş. Yani diyeceğim şu ki herkesin üzülmek haricinde yapabileceği bir iş mutlaka vardır, yeter ki bu sancıyı içinde duysun, ne yapabilirim diye kafa yorsun. Pasif iyiden aktif iyiye doğru atılan küçük bir adım bile aktif kötüye vurulan bir darbedir ve salih amel hanemize yazılacaktır inşallah.

Sevgiler.

4 Responses

 1. zekiye

  kasnak panolar hem oturma odaları için hem çocuk odalarına hem de mutfağa asılabilecek harika dekoratif şeyler. hediye olarak on numara bir seçim bence. Özlemcim daha fazla insana duyurma gayretin için teşekkürler!

  • özlemistan

   ^_^ Böyle projeler duyulsun,bilinsin,daha iyileri icin ilham olsun inşallah.

 2. hülya

  kasnak pano yapımında neler kullanılıyor kumaş keçe malzeme bilgisi verebilirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir