Peace Pasaport Kılıfı

Kategori: Neler Diktim?, Pasaport kılıfları | 5

 

pasaport kılıfı

 

Merhaba Dostlar,

Pasaport kılıflarım birkaç gün önce Vespa Kitap Kılıfı yazıma yorum bırakan Eda Hanım’ın talebiyle ortaya çıktı. Eda Hanım pasaportu için vosvos minibüslü bir kılıf düşünmüş. Benim de daha önceden Kırmızı Camper Kitap Kılıfı çalışmam olduğu için daha küçük boyutta bir benzerini yaptım.

 

pasaport kılıfı

Aslında iki kılıf hazırladım. Biri pembe-beyaz diğeri ise kırmızı-mavi renklerde iki camper. Pembe olanın arka yüzünü pembe puantiyeli kumaştan yaparak biraz daha hareket katmaya çalıştım.

 

pasaport kılıfı

 

Üstündeki aplike çalışması her ne kadar benim için bildik olsa da pasaport kılıflarını kitap kılıflarımdan çok farklı bir teknikle çalıştım. Teknik geliştirdim desem daha doğru olur sanırım, bir miktar zorlandığımı da söyleyebilirim.

 

pasaport kılıfı

Pasaport kapakları açılarak yerleştirilirse 1, kapalı olarak iki yandaki ceplere yerleştirilirse 2 adet pasaport sığıyor. Yanlarda fotoğraf, kart vs için de ayrı gözler mevcut. Bu işlerle uğraşan bir yakınımdan aldığım bilgilere göre bu cepleri ekleme ihtiyacı duydum. Pasaport içerisinde telefon numarası olmadığı için iletişim bilgileri konursa iyi olurmuş. Vizesiz gidilen ülkelerde hava alanında fotoğraf talep edilebildiği için orada fotoğraf çekilip bir ton para ödemektense pasaportla birlikte fotoğraf bulundurulması iyi olurmuş.

 

Peace pasaport kılıfımın sonradan çalıştığım diğer renklerini aşağıda görebilirsiniz. İstediğiniz renkten sipariş vermek için mağazamı ziyaret edebilirsiniz.

camper

 

Sevgilerimle

Özlem.

5 Responses

 1. su srdr

  pasaport kılıflarını kıtap kılıfı gıbı ıstıyorum tutmalı 3 tane ne kadar tutar vede sıze nasıl ulasabılırım

  • özlemistan

   Merhaba İpek Hanım, kapatıldığında genişlik 10, yükseklik 16 cm fakat bu üründen şu an için sipariş kabul edemiyorum.

 2. ipek

  Özlem Hanım Merhaba
  Pasaport kılıfında elyaf dolgu var mı?
  Teşekkürler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir