Dekoratif çerçevelerimin hikayesi

Kategori: Çerçeveler | 0

Merhaba dostlar,

Nicedir aklıma takılan bir konu var. Şimdi ben bu aplike tekniği ile vosvoslar olsun, vespalar olsun çeşit çeşit işler yapıyorum, çok da seviyorum beğeniyorum ama gelin görün ki bu çalışmalar hep kılıf üzerinde kalıyor. Yani ya bir masanın üzerinde kitapların arasında, ya bir çanta içinde sonuçta çok da görünür yerlerde değil. Dolayısıyla önce kendim için, sonra sizler için bu çalışmaların göz önünde olmasını sağlayacak bir çözüm bulmak şart oldu. Aklıma gelen ilk çözüm kasnak panolar oldu, zaten birkaç çalışma yaptım bununla ilgili ama son zamanlarda pinterest başta olmak üzere ortamlarda gördüğüm çerçeve kombinasyonlarına da kayıtsız kalamadım. Hani bir duvarda bissürü çerçeveyi karma olarak asıyolar da vay ne güzel olmuş diyoruz ya heh işte o çerçeveler 🙂 Ne güzel olurdu diktiğim rengarenk resimleri beyaz çerçevelere yerleştirip sergilemek. Nitekim salon duvarlarımdan birini bunun için gözüme kestirdim. Lakin gelgelelim önce aşmam gereken çooook büyük bir engel vardı: eşim.

Evlendiğimizde ilk oturduğumuz ev kiraydı, biz de eşimle eve mümkün olduğu kadar az zarar vermek adına duvarları delip birşeyler asmamayı ilke edindik. Sonra kendi evimize taşınınca da bunu bir türlü aşamadık 🙂 Yani ben aştım aslında, hep talep ettim ama eşimi ikna edemedim. Kendisine ümitsiz bir şekilde çerçeve projemden bahsettiğimde “sen dikersen ben de asarım” diyerek beni şaşkınlıklara gark etti. Ben de bu fırsatı ele geçirmişken soluğu Ikea’da aldım 🙂 Ne için? Tabii ki çerçeve almak için 🙂 Bu arada akşamları otururken çizimlerimi yapmaya başladım. Dikim önceliği konusunda hala kafam karışık, hepsini birden dikmek istiyorum ama imkansız.  Sonuç olarak ilk çerçeve çalışmam fotoğraftaki “ev” oldu:

 

Güzel-Evim-Çerçeve-masada

 

“Kalbin neredeyse evin orasıdır.” Bir Elvis şarkısının sözlerinde geçiyor, benim de içimden bunu yazmak geldi. Kalbim ve bulunduğum mekan aynı yerde olduğu için şanslıyım sanırım 🙂

Neyse sonra kitap kılıfı olarak çooook fazla diktiğim “my beetle” modelimin çerçevesini yapmasam olmaz diye düşündüm. İlk olarak turkuaz desenli olanı dikmeye karar verdim ve büyük bir hevesle diktim:

yol-nereye-biz-oraya

Şimdilik bu iki çerçeve ile başladım, fırsat buldukça diğer modellerimi de dikip paylaşacağım.

Bu gördüğünüz çerçeveleri kendim için yaptım fakat sizi de unutmuş değilim, diktikçe bir yandan mağazaya da ekliyorum dilerseniz sipariş verebilirsiniz. Sipariş vermek istiyorsanız şu noktaları dikkate alın lütfen:

  1. Mağazamda kitap kılıfı olarak gördüğünüz tüm aplikeli çalışmaları çerçeve olarak isteyebilirsiniz. (Bütün vosvoslar, vespa vs.)
  2. Aklınızda başka bir tasarım varsa benimle paylaşabilirsiniz, birlikte tasarlayıp çerçeveleyebiliriz.
  3. Resim üzerindeki yazıları değiştirmemiz mümkün ama çok uzun olmasın 🙂 Başka bir söz, ifade ya da isminiz yazılabilir.
  4. Şu an için iki boy çerçeve kullanıyorum, biri 13×18, diğeri 18x24cm ebatında Ikea Nyttja çerçeve. Bu iki ebattan birini tercih edebilirsiniz ama her modelde değil. Mesela yukarıdaki vosvosu küçük çerçevede çalışmam imkansız.

 

Dekoratif çerçevelerimin hikayesi şimdilik bu kadar 🙂

 

Sevgiyle kalın, hoşçakalın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir