Marin Kitap Kılıfı

Kategori: Kitap kılıfları, Neler Diktim? | 0

 

mektuplar
Tarih 15.01.1955 M/S Elazığ gemisinin üçüncü kaptanı Sezai Bey’in eşi Berrin Hanım’a yazdığı mektuplar
Tarih 15.01.1955 (şıkşıkşıkşık) M/S Elazığ gemisinin üçüncü kaptanı Sezai Bey eşi Berrin Hanım'a ilk mektubunu  İstanbul'dan yazmış ve bu mektuplaşma 28.10.1975 e kadar sürmüştü. Kahramanımız Corc'un elinde bununla ilgili 27 adet mektup bulunmaktadır. Bütün mektuplar "Canım Berrinim" diye başlayıp "Daima senin, Sezai" diye bitmiştir... İstanbul'un yanısıra Liverpool, Londra, New York, İtalya, Bandırma, Akçay, Triyeste ve Hamburg Kanalı 'dan mektuplar gönderen Sezai Bey, 05.08.1960 tarinde Londra'dan yazdığı bir mektup ile eşi Berrin Hanım'a olan özlemini şu şekilde anlatmaktadır ; 
"İşte gene denize çıkacağım. Uzun saatler, bitmek bilmeyen motor sesi, vardiyalar, geceler, deniz, gemiler, yeşil kırmızı beyaz Işıklar... Ama bu yol sevinç yoludur Berrinim. Beni sizlere getirir. Bu yolu severim. Bu yolda vakit daha güç geçer ama insan her an içinde bir daha sevgiliye yaklaşmanın sevincini duyar. Hele o mescidin köşesinden veya küçük konağın yanını döndükten sonraki heyecan ne tatlıdır. Zili çalmak.. İçeriden yaklaşan ayak sesinden kapıyı kimin açacağını tahmin etmek... Yorgunluktan saçmaladım ama yorgunluğuma rağmen bu akşam kalkabileceğimiz için sevinç doluyum. Belki de kızımın yaş gününde bulunabileceğim.. "
(Devamı gelecek)

 

instagram.com/tahtindamustetir

Instagram’da @tahtindamustetir adıyla kahramanımız Corc’un maceralarını paylaşan yetenekli kuzenimin aktarımı ile gemi kaptanı Sezai Bey’in eşi Berrin Hanım’a yazdığı özlem dolu mektuplardan bir kesitle başlamak istedim bugün yazıma. Mektupları antikacıda bulup almış Corc. Ne oldu, nasıl oraya düştüler bilmiyorum ama bizim gibi şehir hatları vapuru haricinde deniz tecrübesi olmayan insanlara denizciliğin ne demek olduğunu çok güzel anlatıyor bu satırlar. Duygu dolu, yaşanmışlık dolu her bir kelimesi. Denizcilik her ne kadar insanı sevdiklerinden uzun süre ayıran bir meslek olsa da denizin bu insanlar için ne kadar büyük bir tutku olduğunu da hatırlatıyor bize.

Yazıma bugün diktiğim marin kitap kılıfının bende yaptığı çağrışımla böyle bir giriş yaptım. Fazla söz etmeden sırayla paylaşıyorum:

 

marin temalı kitap kılıfı

marin1

marin2

 

marin3

Sipariş için mağazamı ziyaret edebilirsiniz.

Sevgiler.

Özlem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir