Zarf – Mazruf Meselesi

Kategori: Neler Diktim? | 0

Efenim eskiler her ne kadar zarfa değil mazrufa bakın dese de paketleme benim için en az diktiğim ürünler kadar önemli oldu her zaman. Özel bir ürün diktiğimi düşünüyorum, paketi de en az ürün kadar güzel ve özel olmalı diye düşündüm.

Ana malzeme olarak en baştan beri kraft kağıt ve jüt iplik kullanıyorum. Süsleme için başlarda keçe broşlar yapıyordum, hatırlayan var mı bilemiyorum gerçekten güzel bir uygulamaydı. Ancak siparişlerim arttıkça broş yapmaya yetişememeye başladım ve hazır süs malzemeleri için istoç yolunu tuttum 🙂 Bir dönem hazır süsler kullandım.

Çoook sonra Pinterest’te bir sanatçının zarf üstü resim uygulamasını görmemle birlikte zihnimde bir ışık yandı. Ben de paketlerimin üzerine resim yapabilirdim. Zaten artık az sayıda sipariş alıyordum, yetişememe durumu da olmazdı. Akşamları çayımı içerken hobi niyetine paket boyayabilirdim.

Paketin içindeki ürünle uyumlu olarak resim çizmeye ve boyamaya başladım. Vosvossa vosvos, Vespa’ysa Vespa, böyle ikonik bir tema değilse de serbest 🙂 Önceleri keçeli kalemle çizip boyadım. Instagram’da paylaştığımda çok güzel tepkiler aldım. Her anlamda keyifli ve doyumlu bir uygulama oldu. Sonra ne olduysa keçeli kalem yerine oğlumun basit suluboyasını kullandım ve vaaauuuuvvv dedim suluboya harika birşeymiş 🙂

Hepimiz okul hayatımızda suluboyayla tanışmışızdır ama ben böylesine harika bir malzeme olduğunu bilmiyordum. Zaten kimbilir en son ne zaman suluboya yapmışımdır, ilkokul son sınıfta filan olsa gerek 🙂 Velhasılıkelam araştıra soruştura daha iyi bir suluboya aldım (Van Gogh) ve paketlerime suluboya ile devam ettim. Bir ara dikişten daha çok paket hazırlamaktan keyif aldığım doğrudur.

Şimdi bu yazıda ilk yaptığım paketleri paylaşacağım, sonradan yaptığım suluboya olanların fotoğraflarına arşivimden ulaşamadım. Yine de görmek isterseniz Instagram sayfamda paketleme isimli öne çıkanlar dosyasında mevcut.

Paketlerim elbette bir amatörün elinden çıkmış, sanat değeri olmayan resimler içeriyor. Ancak yaptığım paketlerin çoğunun şu an birilerinin çekmecesinde, dolabında, hatta duvarında olduğunu biliyorum ve bu bana gurur veriyor 🙂

Peki sizce paketleme önemli mi? Hediye paketini yırtıp açanlardan mısınız yoksa özenle açıp düzgünce saklayanlardan mı?

Sevgiler

Özlem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir