“Müzik” kitap kılıfı

Kategori: Kitap kılıfları, Neler Diktim? | 11

Müzik kitap kılıfı

Merhaba dostlar,

Nilay Hanım’ın müzik sevgisi ile kitap sevgisini birleştiren özel bir çalışma sunuyorum size bugün: “Müzik” kitap kılıfı. Bu yazıda biraz gevezelik etmek istiyorum konuyla ilgili, içimden geldi 🙂

Her bir müzik parçasının çalınması Allah’ın evrene koyduğu bir potansiyelin haykırılmasıdır der Caner Taslaman. Ne kadar doğru ve yerinde bir tespit. Düşünsenize kainatta mevcut olan imkânlardan faydalanıp yepyeni bir eser ortaya koyuyorsunuz ve milyonlarca müzik parçası mevcutken hâlâ yepyeni besteler yapmak mümkün olabiliyor. Notalar, çeşit çeşit enstrümanlar, makamlar, akımlar… O kadar zengin bir dünya ki hayran kalmamak mümkün değil.

Kaliteli, güzel bir parçanın verdiği hazzı çok az şey verebilir şu hayatta insana. Eskiden yani ilk gençlik yıllarımda çok yoğun olarak müzik dinlerdim. (Çoğu akranım gibi pop müzik tabi.) Sonra soğudum ve zorunlu haller dışında hiç müzik dinlemediğim uzun bir dönem oldu. Dinlemekte olduğum şarkıların aslında bana hitap etmediğini anlamıştım. İşte bu sıralar hayatıma giren bir dostum sayesinde bana hitap eden, gerçekten ruhumun gıdası olabilecek müzik tarzını keşfettim. (Sevgili bir dost, eğer sesimi duyuyorsan yorum bırak)

Bence müzik yemek gibidir. Yutabildiğimiz her şeyi nasıl ağzımıza atmıyorsak; lezzetli, vücudumuz için faydalı, doyurucu şeyler yemeye çalışıyorsak duyabildiğimiz her şeyi de dinleyip ruhumuza eziyet etmemeliyiz diye düşünüyorum.

İşte o ruhuma gıda olan tarzda bir şarkı paylaşmak istiyorum sizinle de. Lütfen sakince dinleyin, farklı farklı katmanların bir araya gelip nasıl bu kadar ahenkli olabildiğini, sözleri olmadan size nasıl birşeyler söyleyebildiğini hissedin. Mercan Dede‘nin yeni albümü “Dünya” dan “Toz pembe”.

Dünya albümünün tamamını dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 

Şimdi kitap kılıfımızın diğer fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum sizi:

Gitarlı kitap kılıfı

Gitar kitap kabı

 

Notalar kitap kabı

Müzik temalı kitap kılıfı

 

Siz de müzik temalı bir kitap kılıfı sipariş etmek istiyorsanız mağazamı ziyaret edebilirsiniz.

Ruhunuzun müziğini tez vakitte bulup gürültü-patırtı ile ona eziyet etmemeniz dileğiyle 🙂

Hoşçakalın

Özlem

11 Responses

 1. Kışın Leylâsı

  Özlem Hanım’ın müsadesiyle bizden de acizâne bir-iki parça olsun …
  Mahlûkâttaki ses ve ahenge öyle çok derinden değil sathî/yüzeysel bir duyuş atsak bile bizlerdeki yansımalarını hemen görebiliriz, kanaatindeyim. Lakin, Özlem Hanım’ın belirttiği gibi, bu kontenjanı gürültü-patırtı ile doldurmaz isek …
  İşte bende, insan hayatı üzerinde düşünme tohumu eken bir parça: One Man’s Dream (Benim nazarımda “Only Life”). Müziğin akışı ilk nefesten son nefese, tüm iniş ve çıkışları ile bir hayatı resmediyor gibi (http://www.youtube.com/watch?v=ihic3AqopZk).
  *
  Bir de “Yalnızlık, müziğin bile seni dinlemesidir” diyen şaire istinâden Serkan Çağrı’dan “Yalnızlığın Sesi” dinlenebilir (http://www.youtube.com/watch?v=OuVx3U8_y-o).

  • özlemistan

   Estağfirullah Ravza Hanım, şeref duydum.

   Düşüncenize katılıyorum ancak modern hayat o yüzeysel duyuşu bile atamayalım diye mahlûkatın sesini örtmek için var gücüyle uğraşıyor sanki.

   Gürültü patırtı her yanı sarmış durumda malesef, ister istemez maruz kalıyoruz. Köyümde geçirdiğim 1 haftada o güzel sesleri duymaya gayret ettim bu yüzden, sessizliği bile dinledim.

   Paylaşımlarınız için çok teşekkür eder devamını dilerim. 🙂

   Sevgilerimle

 2. Nilay Topçu

  ..
  Bu güzellik bugün elime ulaştı..
  Ve ben ona bayıldım. .. 🙂
  Gerçekten şahane olmuş. .
  Tekrar tekrar teşekkür ederim. .
  Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. .
  Sevgiler. . ♥♥♥

  • özlemistan

   İyi günlerde kullanın Nilay Hanım 🙂

   Ben teşekkür ederim.

   Sevgilerimle

 3. Özlem Uzun

  Merhaba Özlem hanım,

  Tüm yaptığınız işler harika görünüyor öncelikle bunu belirtmek ister ardından da bir soru sormak isterim:)
  Müzik kitap kılıfından istiyorum fakat sipariş formunda ismini göremedim. Bu harika kılıftan artık yapmıyor olamazsınız değil mi? Eğer öyleyse çok üzülürüm.

  Sevgiler…

  • özlemistan

   Merhaba Özlem Hanım 🙂

   Öncelikle teşekkür ederim. Sizi üzmeyi hiç mi hiç istemem ama malesef bu kılıftan artık yapmıyorum.

   Sevgiler..

 4. zerrin

  bu kılıfı satıyormusun satıyorsanız nekadar ve nasıl alabilirim

  • özlemistan

   Bilemiyorum, tütünün boyuna göre yaklaşık bir hesaplama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir