Kuzucuklar

Kategori: Neler Diktim? | 5

kuzu

Bu sevimli kuzucukları geçen hafta anne olan, Kuran halkamızın en genç üyesi Hande için hep birlikte hazırladık.

Öncelikle Hande ve eşine buradan bir kez daha göz aydınlığı diliyorum. Rabbim evlatlarını hayırlı eylesin, kendilerine de hayırlı evlat yetiştirmek için gerekli ne varsa maddi manevi hepsini versin 🙂 Çok kapsayıcı bir dua oldu di mi 🙂

Şimdi birkaç detay vereyim. Kuzunun kalıbını Zekiye hazırladı, sonra her birimiz bir parçasını kestik keçeden. Daha sonra yapıştırma işleri ve dikim yapıldı. İçlerine boncuk elyaf doldurduk. Bir kısmının arkasına mıknatıs yapıştırdık, bir kısmına da kurdaleden askılık yaptık.

kuzucuklar

Son olarak birkaç renkli şeker eşliğinde mavi renkte tül keselere  koyup bağladık. Kumaşla kapladığımız bir kutunun içine yerleştirip Hande’ye teslim ettik. (Bu son halinin fotoğrafını çekemedim. Hande’yi tekrar ziyaret ettiğimde çekip eklerim inşallah)

kuzular

Böyle kısaca anlattım ama aslında oldukça detaylı ve zamana yayılan bir iş. Yapmayı düşünüyorsanız, hele de tek başınıza yapacaksanız zamanlamayı çok iyi ayarlamalısınız.

 

Sevgilerimle

Özlem

5 Responses

 1. Esra Çoban

  Merhaba Özlem Hanım nasılsınız?beni hatırladınız mı gecen yaz konusmustuk buradan:)
  uzunca bir zamandır dikişten uzagım o yüzden blogunuzdan da uzak kaldım.dün bir turladım bayagı güzel şeyler yapmışsınız ellerinize saglık :).böle ufak tefek seylerle ugrasmak gercekten sabır işi hiç bana göre degil ; sabrınızı takdir ettim dogrusu.sizden bir ricam olucaktı eger mümkünse, korsaajlı kloş etek kalıbı gösterebilirmisiniz yada elinizde varsa minyatürlerin fotoları da olur.emri vaki gibi algılamayın sakın yani sizin içinde uygunsa yoksa da hiç önemli.Çok tesekkür ederim hayırlı günler.Allaha emanet olun.

  • özlemistan

   Esra Hanım unutur muyum hiç, ben de sizi merak etmekteydim uzun süredir kötü bir hal yoktur inşallah diyerek. Geri dönmenize sevindim 🙂 Hoşgeldiniz tekrar.

   Emri vaki gibi algılamam tabii ki, ancak malesef korsajlı kloş etek çalışmam yok. Korsaj yerini ayarladıktan sonra daha önce anlattığım kloş etek kalıbının bel ölçüsünü korsajın bitiş yerine göre ayarlayıp dikebilirsiniz. Yardımcı olabildim mi bilmiyorum.

 2. Esra Çoban

  Hoşbuldum yok çok şükür sadece izmir den eskişehire taşındım arada istanbuldaydım falan benim hikayem uzun sürer :).ben aslında uzuun bir ara vermiş olsam da kalıp falan bilirim kloş etek yada diğerlerini çıkarıyorum, korsajlı kloş eteği de aynen sizin sölediğiniz gibi yaptım ama ya dikmeden esnettim yada atladığım bir detay var nizami şöyle düzgünce oturtarak dikemedim,sizden istememin sebebi de varsa yanlışım göreyim diyeydi:).ama söylediğiniz de işime yaradı çok sağolun.
  inşallah bundan sonraki çalışmalarınızda da elbiseler bluzlar olur 😉 hepsi birbirinden güzel ellerinize saglık bundan sonrası için de kolay gelsin :).görüşmek üzere Allaha emanet olun..

 3. MERVE SEVİM

  keçeden ilk yaptığım şeylerden biriydi kuzu 🙂 sonradan çok ilerlettim ama şu sıralar kpss beni uzaklaştırdı güzelim hobimden 🙂
  yaptıkların maşallah çok güzeller..

  • özlemistan

   Teşekkürler Merve Hanım. Kuzuları yapmak oldukça meşakkatli, bu yüzden tebrik ederim sizi 🙂 Ben tek başıma hayatta yapamazdım.

   İnşallah KPSS’yi hayırlısıyla atlatır hobilerinize geri dönersiniz.

   Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir