Tandem Bisiklet

Kategori: Kitap kılıfları, Neler Diktim? | 4

Tandem bisiklet

Merhaba dostlar,

Daha önceki bisiklet çalışmamı çoğunuz görmüşsünüzdür. Bu sefer Eyüp Bey için istisnai olarak özel bir çalışma yaptım. (Özel tasarım isteyip benden olumsuz cevap alanlar lütfen kızmasın, dediğim gibi istisnai bir durum.)

Bu çalışma esnasında şunu çok iyi anladım ki bisiklet deyip geçmeyeceksin. Şöyle bir duracaksın, nedir ne değildir bakacaksın. Ne çok detay, ne kadar bilmediğim terim varmış, şaştım kaldım. Sıkı bir bisiklet tutkunu olan Eyüp Bey’in detaylı tasvirlerinden çok şey öğrendim, kendisine teşekkürü borç bilirim.

Benim için ilginç olan bu bilgilerden bazılarını paylaşmak isterim.

İki üç kişinin binebildiği büyük bisikletlere tandem bisiklet deniyormuş. Bisikletin bazı parçaları şunlar imiş:

Sele : oturak

Gidon : direksiyon

Kadro : bisikletin gövdesi

Maşa : ön tekerleği gövdeye bağlayan çatal

Aynakol : pedalların sabitlendiği çark

 

TAndem bisiklet

 

Bu kadar teknik bilgiden sonra tandem bisiklet kitap kılıfımıza gelebiliriz. Diğer bisikletten farklı olarak tüm yüzeyi kaplayan büyük bir tasarım yaptım bu kez. Üzerinde de “hayat pedalımda” ifadesi yer alıyor. Ön kısımda yani gidonun önünde renkli çiçeklerle dolu bir sepet bulunuyor.

 

bisiklet aplike

Oturakların üzerinde bir çift kuş, arka lastiklerin üzerindeki portbagaja bağlı 3 balon görüyoruz.

 

tandembisiklet-2

Bu modelden sipariş almayacağımı da belirterek yazımı noktalıyorum. Düşüncelerinizi yorum bırakarak iletebilirsiniz. Diğer kitap kılıflarım için mağazamı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sevgiler

Özlem

 

 

4 Responses

 1. nursel

  Dikişi;en son yaptığım bebek bezi taşıma çantasına çok benzediğinden benim de planlarımda vardı kitap kılıfı.Ama sizinkiler daha bir güzel olmuş.Ellerinize sağlık.

  • özlemistan

   Eminim sizinki de çok güzel olacaktır Nursel Hanım 🙂

 2. Hilal

  özlem hanım diktiklerinizi hayranlıkla gezindim çok marifetli bi insansınız dikişlerinizin düzgünlüğü temiz çalışmalar ve orjinal tasarımlarınız olmuş çok takdir ettim sizi bende evde kendimce basit denemeler yapıyorum tabiiki yeni başlayan biri ne kadar yapabilrse 🙂 müsadeniz olursa bu tasarımı denemek istiyorum

  • özlemistan

   Merhaba Hilal Hanım, çok teşekkür ederim. Elbette deneyebilirsiniz.

   Kolay gelsin size o zaman:)
   SEvgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir