Dikiş dersleri başlıyor, herkes makine başına! 17


dikiş dersleri

“Dikiş dikmek istiyorum ama ne makinem var ne bilgim”

“Dikiş makinem var ama kenarda duruyor, kursa gidecek vaktim yok”

cümleleri size aitse doğru yerdesiniz hanımlar!

Nicedir aklımda olan projemi nihayet hayata geçiriyorum artık. Dikişle ilgili temel bilgileri mümkün olduğu kadar basitleştirerek, yoğun görsel anlatımla sizlere aktarmaya çalışacağım.

 • Dikiş makinesi tanıtımı, parçaları, bölümleri, işlevleri, kullanma şekli;
 • Dikiş tipleri;
 • Dikiş teknikleri;
 • Kalıp ve kesim hakkında bilgiler

ana başlıkları altında hep beraber adım adım  ilerleyeceğiz inşallah. Aralarda öğrendiğimiz şeyleri uygulamak için basit projeler de olacak.

Her bir yazıda tek bir konuyu ele almaya çalışacağım. Kategori listesindeki “Dikiş dersleri” seçeneğinden yazıların tamamına ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni yazı ekledikçe bu yazının altına bir liste oluşturup bağlantı olarak ekleyeceğim. Bu sayfayı sık kullanılanlar listenize ekleyerek dersleri takip edebilirsiniz.

Şunu hemen belirteyim, bu seride “Gömlek nasıl dikilir?” veya “Nasıl elbise dikerim?” tarzında bütüncül bir yol izlemeyeceğim. Bunun yerine cep nasıl dikilir, fermuar nasıl dikilir, yaka nasıl dikilir gibi küçük adımlarla ilerleyerek bütüne ulaşacağız.

Amacım sadece bildiklerimi paylaşarak insanlara faydalı olmak. Bu yüzden sizlerden ricam yazılar hakkındaki düşüncelerinizi lütfen bana iletin ve sayfamı çevrenizle paylaşın.

Artık başlayabiliriz.

1.Ders : Dikiş makinemizi tanıyalım.

2.Ders:  Dikiş makinesine iplik takma

3.Ders: Dikiş makinesinde tansiyon ayarı

 

 


Düşüncelerinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

17 thoughts on “Dikiş dersleri başlıyor, herkes makine başına!

 • isilay ayvali

  merhabalar.bu fikre ben bayıldım gerçekten.çünkü kursa gidemiyorum çocuğum var küçük vaktim olmuyor şimdilik yardımcı olursanız seviniriz.çok teşekkürler.takipçinizim

  • özlemistan Post author

   Işılay Hanım yaz dönemi pek bu konuyla ilgilenemedim ama inşallah yeniden başlayacağım. Yardımcı olabilirsem çok mutlu olurum.

   Sevgilerimle

 • Elif

  Merhaba.. Nette bez torba dikimi ararken az önce tesadüfen buldum sizi ve sitenizi.. Çok güzel paylaşımlarınız, ürünleriniz ve sitenin düzeni. Ben de öğrenciliğinize talibim. Makinesi köşesinde bekleyen ama cesaretini toplayıp da bir türlü başına geçemeyenlerdenim. Sizi tanıdığıma şimdiden çok sevindim. :) Teşekkürler tüm emeğiniz için.

  • özlemistan Post author

   Merhaba Elif Hanım, hoşgeldiniz. Makinenizle güzel güzel işler yapmanızda küçük de olsa payım olursa çok mutlu olurum.
   Ben de çok memnun oldum tanıştığıma, yorumlarınızı eksik etmeyin :)

   Sevgilerimle

 • AlmilaSF

  Kurduğunuz cümleler bana da ait. Hiç bilgim yok sadece hevesim var. Şu an hazine bulmuş gibiyim. Sanırım sıkı takipçiniz olacağım. Teşekkürler.